סצנת הגלישה בישראל.

בשנות השמונים הגיעה סצנת הגלישה בישראל לשיאה: אנשים רבים החלו לגלוש וגילו את אופנת הגלישה העולמית, הסצנה נרגעה קצת  בשנות ה -90.  אך בשנים האחרונות זוכה הענף המיוחד הזה לפריחה מחודשת ומגיע בצורות, צבעים ובאזז שכמוהו לא היה מאז קום המדינה. כיום גולשים בארץ לפחות כ ־ 40 אלף איש, והמספרים רק הולכים וגדלים.

4740cb48f1c4c10f184559b172b8feaf
2 שותפים לגלישה בספורט שכבש את ישראל- גלישה. (shutterstock)

כיום, בישראל של 2015 חופי הגלישה הם מזמן לא רק נחלתם של צעירים מהזן המיוחד הזה שמוכנים לקום ב- 5 בבוקר רק כדי לתפוס את הגל הכי טוב. אלא, בשנים האחרונות ספורט הגלישה ( רוח, קייט, סאפ וכו) תופס מקום נכבד בחייהם של אוהבי ים רבים ורודפי אקסטרים לסוגיהם.

לדעתי, זה בעיקר בגלל החשיפה התקשורתית האדירה שהייתה לגלישת הרוח בישראל בסוף המאה הקודמת והמודעות לאורח חיים בריא יותר שהגיע בשנים האחרונות. ענף השיט שהביא כבוד רב למדינה בעשורים האחרונים. גל פרידמן שהביא 2 מדליות אולימפיות (96',04')  ולי קורזיץ שזכתה באליפות העולם לגלישת רוח 3 פעמים רצופות ו- 4 פעמים סה"כ! (2003,11,12,13) וכמובן שמות כמו שחר צוברי, עמית עינבר שגם הביאו הישגים והילה רבה ותנופה רבה מצד הקהל הישראלי לספורט הגלישה.

התוצאות לא איחרו לבוא, מאז תחילתה של המאה הנוכחית לכל אורכה של רצועת החוף נפתחו עשרות קייטנות לילדים, קורסים לנוער ולמבוגרים, המתאפיינים בקוקטייל מוצלח של ספורט, משמעת, ערכים, ביצועים ספורטיביים ואהבת הטבע ובעיקר הים.

לרוע מזלם של הגולשים הטריים והוותיקים להיבט הסביבתי יש השפעה רבה על חווית הגלישה, והם הראשונים להיפגע מזיהום הים ואוזלת היד של הרשויות שלא עושים מספיק מהזרמת שפכים לחופי הים לאורך מדינת ישראל. כככל ששעות השהייה ארוכות במים, כך גוברת החשיפה לחומרים מסוכנים, ובשל סיבה זו הגולשים הם הראשונים להתגייס למען שמירה על הים, שהוא ביתם השני ולמען הפסקת זיהומו, כדי שלכולנו יהיה ים נקי וצלול.

המועדונים הבאים הם מהמובלים בישראל הם מועדונים ששמים דגש הקניית מודעות ספורטיבית, אהבת הים והסביבה והקניית ערכים לאהבת הזולת והאחר.

מועדון הריף בהרצליה, מרכז הימי בקסריה ומועדון הגלישה גלים שבת"א.

מועדון ריף – ממוקם במלון דן אכדיה הרצליה.

במועדון הריף נותנים דגש חזק על יחס אישי לכל חניך וחניכה. כל מדריכי הגלישה הנם מקצועניים בתחומם, ומרבית מדריכי הצלילה הנם בוגרי הקומנדו הימי בעלי ניסיון רב. כמו כן יש גם מועדון צלילה המסמיך את מספר החניכים הגדול ביותר בים התיכון ובין המועדונים המסמיכים את כמות החניכים הגדולה ביותר בארץ .
ניתן גם להזמין אירועים בחוף הים ופעילות בים, טיולי צלילה וגלישה בארץ ובעולם.
עבודות תת – מימיות וצוות מיוחד בעל ניסיון המתמחה בעבודות איתור וחילוץ בארץ ובעולם.

ריף

 1. מרכז צלילה לצוללים מוסמכים.
 2. השכרת ציוד צלילה.
 3. ספארי צלילות בסיני – שארם א-שייח
 4. ספארי צלילות בקוסטה ריקה – isla del coco
 5. חנות לציוד צלילה וגלישה
 6. מחנות קיץ לילדים ונוער – גלישה
 7. חוגי גלישה.
 8. טיולי גלישה בעולם
 9. אירועים בים לחברות
 10. אירועים בים לפרטיים – ימי הולדת
 11. השכרת ציוד ימי לאירועים
 12. תכנון מסלולים לטיולי גלישה וצלילה בעולם
 13. צילום תת-ימי
 14. עבודות תת-ימיות.
 15. איתור, חילוץ והצלה.

כתובת: מועדון הריף – מלון דן אכדיה הרצליה, על חוף הים, רחוב רמת ים 122 הרצליה. לפרטים והרשמה- 09-9574461

 גלים בית הספר לגלישה בתל אביב.

מועדון גלים הוא מועדון גלישה ותיק, הממוקם באחד החופים המרכזיים בארץ – חוף הדולפינריום שבת"א. המועדון מתופעל ומנוהל על ידי צוות מיומן ומנוסה, מהשורה הראשונה, אשר יקנו לכם כניסה בטוחה לעולם הגלישה.

רוצים ללמוד לחתור בכל הכוח, לרחף מעל הגלים ולנוע בין מים ושמיים, יבשה וחוף? בגלים תוכלו ללמוד גלישת גלים עם המדריכים המנוסים של מרכז גלים בתל אביב. המרכז מציע מגוון שיעורי גלישה אחד על אחד הכוללים גלישת  סאפ, גלישת לונגבורד ושורטבורד וגלישת בורדפדלנינג ועוד, השיעורים מתאימים לכל הרמות ולכל הגילאים. במועדון תוכלו למצוא את השירותים הבאים:

– מלתחות.

– חנייה מסודרת בחניון הדולפינריום.

– השכרת ציוד גלישה ואחסנה.

– שירותי תיקונים לכל ציוד הגלישה.

– ביגוד וחליפות לקנייה ולהשכרה.

גלים

פעילויות בית הספר לגלישה כוללות:

– קורסים פרטיים וקורסים לקבוצות כולל הדרכה אישית ופרטית, ליווי והשגחה.

– קייטנות לילדים ומבוגרים.

– חנות גלישה לילדים ומבוגרים.

– שיעורים פרטיים.

– חוגים דו שבועיים.

מועדון הגלישה גלים פתוח בכל ימות השבוע כולל שבתות וחגים, לקביעת שיעור או בירורים צרו  קשר בטל :03-5175557.

לשאלות נוספות ופרטים נוספים על המועדונים נשמח לעזור.

נתראה בחופים… צורי קינג 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *